اخبار سایت

خواص خاویار حلزون

خواص خاویار حلزون

 

پرورش حلزون

پرورش حلزون به عنوان یک شغل خانگی شناخته می‌شود و شامل فرآیند پرورش حلزون‌های خانگی به طور خاص برای مصارف بهداشتی و حتی خوراکی است.

 

تولید مثل حلزون

برخی از مزارع تجاری حلزون، خاویار حلزون را جمع‌آوری و پردازش می‌کنند، که سپس در شیشه ریخته شده و به بازار عرضه می‌شود. گاهی اوقات حلزون‌ها را بزرگ می‌کنند و در شرایط دمایی، روشنایی و آب و هوای کنترل شده نگهداری می‌کنند تا حداکثر تولید مثل را تشویق کنند که باعث تولید تخم می‌شود.
از آنجایی که حلزون‌ها هرمافرودیت هستند (دارای اندام‌های جنسی نر و ماده هستند) همه می‌توانند تخم تولید کنند.

خاویار حلزون

حلزون‌ها معمولاً تخم‌های خود را پس از گذاشتن در خاک دفن می‌کنند. یکی از روش‌های برداشت تخم‌ها، قرار دادن حلزون‌ها در جعبه‌هایی است که داخل آن‌ها خاک و ماسه است و در آنجا تخم‌ها جمع‌آوری می‌شوند.

 

ازکجاشروع کنیم ؟(پرورش حلزون درخانه)

  • پرورش حلزون‌یه کار خانگی است که هرکس با هر سرمایه‌ای می‌تواند آن را انجام بدهد(برای داشتن صرفه اقتصادی حداق ۶ میلیون تومان)
  • شرایط کار به این گونه است که شما از ما حلزون خریداری می‌کنید و تحت آموزش رایگان ما درخانه پرورش می‌دهید تا زمانی که به رشد سه برابری برسد(مدت زمان ۴ تا ۶ ماه) و ما حلزون و تجهیزات مورد نیاز برای این دوره‌ی پرورشی ۴ تا ۶ ماه را برای شما ارسال می‌کنیم.
  • در این بازه‌ی زمانی حلزون‌هایی که از ما تحویل گرفتید حدوداً ۲ تا ۴ برابر می‌شوند و سرمایه‌ی شما نیز ۲ تا ۴ برابر خواهد شد.
  • ماطبق قراردادی که در هنگام خرید با شما می‌بندیم تضمین خرید مجدد حلزون‌ها را از شما برعهده می‌گیریم؛ پس خریدار حلزون‌های شما خود ما هستیم و ازین بابت نگران نباشید.
  • از بهترین و مهمترین ویژگی‌های این شغل پر سود خانگی، اشغال مکان بسیار بسیار محدود در خانه است که کمتر از یک متر از یک اتاق را به خود اختصاص می‌دهد و در جعبه‌های کوچک مانند نان و… نگهداری می‌شود و به راحتی قابل جابجایی است.
  • غذای اصلی حلزون، کاهو(آشغال کاهو‌های دورریخته شده)است که بیشترین وعده‌ی غذایی حلزون‌ها را در بر می‌گیرد و در کنار کاهو از سبزیجات دیگری مثل خیار و هویج و کدو و… استفاده می‌شود.

 

خواص خاویار حلزون

خواص خاویار حلزون
خواص خاویار حلزون

خاویار حلزون، همچنین به عنوان خاویار اسکارگوت یا مروارید اسکارگوت شناخته می‌شود؛ خاویار حلزون نوعی خاویار است که از تخم‌های تازه یا فرآوری شده حلزون‌های زمینی تشکیل شده است. این یک غذای لوکس است که بیشتر در فرانسه و لهستان تولید می‌شود و همچنین یک غذای لذیذ در دنیای باستان است که به دلیل خواص ظاهری آفرودیزیک خود به \”مروارید آفرودیت\” نیز معروف شده است.

 

رنگ خاویارحلزون

در حالت طبیعی، تخم‌ها بی‌رنگ هستند. پس از فرآوری خاویار، ممکن است کرم رنگ، صورتی مایل به سفید یا سفید باشد.

 

سایزخاویارحلزون

تخم‌ها معمولاً ۳ تا ۴ میلی‌متر قطر دارند. برخی از تخم‌های حلزون ممکن است ۳ تا ۶ میلی‌متر قطر داشته باشند.

 

نگهداری از تخم حلزون

تخم حلزون خام دارای پوسته نرمی است که ظریف و شکستنی است. گاهی اوقات برای حفظ آن‌ها پاستوریزه می‌شوند. با این حال، پاستوریزه کردن تخم حلزون به عنوان یک اثر مخرب بر طعم آن‌ها توصیف شده است. برخی از نسخه‌های نگهداری شده بدون استفاده از پاستوریزاسیون، با استفاده از آب نمک به عنوان نگهدارنده، فرآوری و شیشه می‌شوند.

 

طعم خاویارحلزون

برخی از تولیدکنندگان از آب نمک طعم دار برای افزودن طعم به محصول استفاده می‌کنند. طعم خاویار حلزون یادآور «قارچ پخته» با طعمی «لطیف» با «نت‌های چوبی» به عنوان داشتن طعم «خاکی قوی» توصیف شده است. همچنین می‌توان همانند خاویار تخم ماهی و سایر خاویار‌ها با نان تست، خامه ترش و شامپاین سرو شود. ممکن است در سوپ نیز سرو شود. برخی از مزارع پرورش حلزون خاویار حلزون را مستقیماً به رستوران‌ها می‌فروشند. (در ایران با توجه به حرام بودن حلزون به عنوان مصرف خوراکی، خوراک خاویار آن نیز استفاده نمی‌شود و مورد استقبال نیست؛ لذا بیشتر استفاده‌ی بهداشتی ان مد نظر است. )

 

مصارف بهداشتی خاویارحلزون

قطعاً اکثریت شما در مورد کرم‌های آب‌رسان شنیده‌اید و یا حتی استفاده‌ی از آن را تجربه کردهاید؛ حتماً بعد از استفاده شادی و طراوت را در خود حس کرده‌اید؛ خاویار حلزون سرشار از کلاژن است که به عنوان یک آب‌رسان و رطوبت‌رسان قوی در پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد و رطوبت پوست را حفظ می‌کند.
خاویار حلزون به عنوان یک محصول ضدجوش و آکنه استفاده می‌شود و تأثیر بی‌نظیری از خود به جای می‌گذارد به گونه‌ای که بعداز استفاده مداوم از آن پوست صورت و بدن کاملاً صاف شده و اثری از جوش‌ها به جا نمی‌گذارد. اگر جایی از بدن شما دچار سوختگی شود استفاده به موقع از خاویار حلزون مانع سوزش و درد پس از سوختگی می‌شود وحتی از تاول زدن و ورم آن جلوگیری می‌کند. همچنین اگر در پوست بدن خود جای زخم مشاهده می‌کنید، خاویار حلزون بهترین گزینه برای رفع این زخم قدیمی است و در از بین بردن چین و چروک‌ها و التهابات پوست تأثیر بی‌نظیری دارد.

 

حلزون تراپی

خواص خاویار حلزون
خواص خاویار حلزون
کلاژن یا لجن حلزون و حلزون تراپی اسلایم حلزون که از زمان‌های قدیم استفاده می‌شود، خواص بسیار مفیدی برای پوست دارد؛ لذا ضمن محافظت از پوست، ترمیم زخم، التیام پوست را تحریک می‌کند، خاصیت ضد پیری دارد و باعث لطافت، رطوبت و درخشندگی پوست می‌شود. بنابراین به پیشگیری مؤثر، تسکین و از بین بردن انواع مختلف مشکلات و بیماری‌های پوستی به روشی طبیعی کمک می‌کند.
اسکار آکنه، ترک‌های پوستی، پسوریازیس، اگزما، چین و چروک، لکه‌های تیره، جوش‌های سرسیاه، روزاسه و…. یکی از مواد فعال کلیدی در لجن حلزون (یا موسین حلزون) آلانتوئین است.
این ماده ارگانیک از دوران باستان به دلیل خواص درمانی، بازسازی‌کننده و تسکین دهنده آن شناخته شده است. این ماده است که پوسته حلزون را هنگامی که به طور تصادفی تراشه یا شکافته شود، ترمیم می‌کند. بنابراین فقط تصور کنید که آلانتوئین چه کاری می‌تواند برای پوست شما انجام دهد، به خصوص اگر از جای زخم ناشی از جوش‌های آکنه یا اگزما رنج می‌برید. با استفاده روزانه از کلاژن تازه حلزون، مزایای بلندمدتی را مشاهده خواهید کرد.
آلانتوئین بافت پوست را بازسازی می‌کند، بنابراین به محو شدن اسکار‌های آکنه‌ای که به زندگی برخی افراد آسیب می‌زند، کمک می‌کند.
همچنین روی سوختگی‌ها، نواحی مستعد جوش سرسیاه و لکه‌های تیره ناشی از افزایش سن یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید مؤثر است.

 

شما درحال مطالعه مقاله خواص خاویار حلزون هستید

 

تاثیرکلاژن درپوست

مردم اکثرا از کلاژن ها صحبت میکنند ،یا همان کرم های ضد پیری، آیا میدانستید که این پروتئین به طور طبیعی توسط بدن شما تولید می‌شود؟ استحکام کششی (مقاومت در برابر فشار) را برای پوست فراهم می‌کند و برای روند بهبودی ضروری است.
ولی براثر عوامل طبیعی یا رعایت نکردن انسان مثل : استفاده از مواد مخدر یا سیگار و… بدن ما دچار کمبود کلاژن میشود .
این می‌تواند منجر به افتادگی پوست شود که به نوبه خود باعث ایجاد چین و چروک، خطوط ریز یا حتی علائم کشش می‌شود. این کمبود همچنین مانع از ترمیم مناسب پوست می‌شود.

 

چطور می‌توان کمبود کلاژن را جبران کرد؟

استفاده از کلاژن حلزون بصورت طبیعی و با روش حلزون تراپی یک راه طبیعی و ملایم برای مقابله با این پدیده است. به عنوان یک منبع طبیعی کلاژن، لجن حلزون (موسین حلزون ) بر روی علائم کشش و چین و چروک بسیار مؤثر است. همچنین باعث بهبود ضایعات پوستی مانند سوختگی یا آکنه می‌شود. الاستین، درست مانند کلاژن، یکی از پروتئین‌هایی است که به طور طبیعی توسط بدن ما تولید می‌شود. همانطور که از نام آن پیداست، به پوست خاصیت ارتجاعی می‌بخشد؛ بنابراین نقش اساسی در لطافت پوست ما دارد. در دوران بلوغ، ما تولید این پروتئین را متوقف می‌کنیم، اما به لطف طبیعت پایداری آن، در تمام طول زندگی در بدن ما وجود دارد.

 

بازهم کلاژن هارا از دست میدهیم

افزایش سن باعث میشود الیاف Elastin شکسته شوند و منجربه پدیده‌های شوند که با از دست دادن کلاژن مرتبط هستند واین پدیده های عبارتند از :
 ایجاد چین و چروک و ظاهر شدن سایر علائم مرتبط با پیری پوست.
برای مبارزه با پیری پوست، توصیه می‌کنیم یک درمان طبیعی را انتخاب کنید که برای پوست شما ملایم باشد. آیا تا به حال حلزون تراپی را امتحان کرده‌اید؟ هنگامی که از لجن حلزون به صورت تازه استفاده می‌شود، کلاژن طبیعی حلزون، به بدن شما کمک می‌کند تا با پیری پوست و ترک‌های پوستی مبارزه کند. و هیچ چیز جادویی در مورد آن وجود ندارد، زیرا لجن حلزون منبع طبیعی الاستین است.

 

وقتی از عوامل مخرب صحبت می کنیم، البته به همه عوامل محیطی روزمره که بر پوست تأثیر می گذارند اشاره می کنیم. این موارد عبارتند از:

اولین رایج ترین آن آلودگی است . سمومی که با خود حمل می‌کند به دلیل وجود جوش‌های سرسیاه، تیرگی و غیره، پوست ما را حساس‌تر و به وضوح کمتر جذاب می‌کند. اغلب اوقات ما زمان زیادی را زیر نور خورشید می‌گذرانیم، بدون اینکه از پوست خود به درستی محافظت کنیم. با این حال، باید توجه داشته باشید که برای پوست شما دشوار است که به تنهایی از خود در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کند، که یکی از دلایل پیری زودرس پوست است.
محافظت از پوست :
در هوای سرد، پوست ما سبوم کمتری تولید می‌کند و بنابراین در برابر سرما بی‌دفاع است. این به طور کلی منجر به ناراحتی یا درد می‌شود. دستان ما نیز اغلب بار سرما را تحمل می‌کنند. برای جلوگیری از چنین آسیبی، راه حل این است که به پوست خود وسایلی را که برای محافظت از خود نیاز دارد ارائه دهید. ولی این دقیقاً چه معنایی می‌دهد؟
اگر بگوییم: پپتید‌های ضد میکروبی طبیعی چه می‌شود؟ بیش از این لقمه، پپتید‌های ضد میکروبی طبیعی به عنوان یک سد محافظ برای پوست عمل می‌کنند. بنابراین آن‌ها “سلاح‌های واقعی محافظت انبوه” در برابر آلودگی، اشعه ماوراء بنفش، سرما، گرد و غبار، باد و موارد مشابه هستند.
به طور طبیعی در لجن حلزون تازه این مواد وجود دارد که با راه هایی از جمله حلزون تراپی به راحتی قابل درمان است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *